ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

O ozdravném pobytu v Chorvatsku jsme se dozvěděli v lednu. Rozhodli jsme se, že by to mohlo být hezké zakončení deváté třídy a rozloučení s našimi oblíbenými kantory, kterým tímto děkujeme za veselý a humorný týden v Chorvatsku. Nejeli jsme jen my, ale i děti z nižších ročníků, které si to také užili. Všichni jsme 8. června 2007 očekávali s nadšením příjezd našeho autobusu. Když jsme se dočkali, usadili jsme se na svá místa a začal nejlepší týden celého školního roku, plný legrace, porozumění, výprav a výletů.

Měli jsme možnost vybrat si z mnoha výletů, jež nám pomohly rozšířit znalosti o krásné zemi, plné slunce, živočichů a překrásných rostlin. Jedním z nich byl ostrov Brač, na který dohlédneme z naší pláže. Jako druhý výlet byl na pohoří Biokovo s nejvyšší horou Sv. Jura, kde jsme vyčkali na krásný západ slunce. Třetí možnost a také poslední byla opravdu jen pro zdatné, kteří se mohli projet na raftech, zaplavat si v 7 °C vodě a pořádně si to užít.

Jedna z nejkrásnějších výprav byla do malé vesničky Baška Voda v podvečerních hodinách. V půlce pobytu jsme se vypravili do více vzdálené Makarské riviéry. Jako odměnu za doražení do cíle s úsměvem jsme dostali výbornou pizzu, kterou nám věnoval p. Školník, a cestou zpět se mohli vykoupat v moři. Po příchodu jsme se všichni sešli a krásně ukončili celý den hraním na kytaru a zpěvem. Den před odjezdem nám učitelé zapůjčili kajaky, na kterých jsme uspořádali závody a dále dováděli až do večera. I poslední den, i když byl velmi hektický, jsme si užili moře a sluníčka. V pozdních odpoledních hodinách jsme usedli do autobusu, jenž nás odvezl zpět ke škole, kde nás očekávali naši blízcí.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám tento pobyt u moře umožnili a také těm, kteří nás doprovázeli. Děkujeme paní učitelce Šrámkové za ochotu vždy pomoci a stále dobrou náladu, paní učitelce Codrové za lékařskou pomoc při jakýchkoliv problémech a za pomoc rozeznat různé živočichy a rostliny. Náš dík dále patří našim sportovcům, panu učiteli Novotnému a Černému, kteří nám vymýšleli sportovní akce a vyžití na okolních sportovních hřištích při dlouhých večerech.

DĚKUJEME !

za účastníky kurzu Andrea Halbichová, Nikola Šestáková, žákyně 9. třídy

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol