ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Týdenní tábor v Krkonoších pro děti 1. stupně připravili učitelé naší školy Ivana Codrová, Šárka Ruprichová, Ida Šturmová a Radek Černý.

Letos stejně jako vloni pořádala naše ZŠ Podharť letní tábor zaměřený na angličtinu a sport, tentokrát třetí týden v červenci. Děti měly o tábor velký zájem, a tak bylo obtížné sestavit partu školáků ve věku od 7 do 10 let a nikoho neodmítnout.

Společná dobrodružství jsme s dětmi zažívali v klínu Krkonoš v údolí Dolní Sejfy. Dozvěděli jsme se, že se dříve na tomto místě těžily drahé kovy, proto si děti měly možnost zahrát na zlatokopy, ale také prohloubit své znalosti o přírodě a vlastníma rukama obtěžkat jelení parohy nebo kančí lebku i mufloní rohy a různá vycpaná zvířata. Dostalo se nám poučného vyprávění od členky mysliveckého sdružení Rýchory Mgr. Květy Holomíčkové a dětem se nad příběhy jen tajil dech.

Během celého pobytu si děti procvičovaly základy angličtiny, a to buď formou pexesa,tematických a sportovních her nebo používáním každodenních běžných frází. Jedna z našich výprav vedla i na kozí farmu, kde jsme ochutnali výrobky z kozího mléka a nakrmili kozí stádo. Malí školáci si na táboře nejen vylepšili jazykové dovednosti a fyzičku, ale mnozí překonali i své strachy z výšek, vody a tmy- a ten krásný úsměv značící "já jsem to dokázal", byl pro nás, učitele, velkou odměnou. Na stezce obratnosti musely děti prokázat velkou odvahu a vytrvalost, ale s pomocí fandění kamarádů všichni všechno zvládli. Někteří plavci si na místním koupališti doladili své styly, jiní zavedli úplně nové způsoby udržení se nad vodou: "Jeleními skoky odrazem ode dna střemhlav plavmo napříč bazénem." Dotyčný si tak zajistil bezpečné vítězství v plavecké soutěži. Někteří z nejmenších se naučili plavat. Trofeje, které si děti přivezly z tábora, (vlastnoručně vyrobená trička, přívěsky na krk,"zlaté kamenné hroudy" a samozřejmě to nejcennější - zážitky) snad nezůstanou zapomenuty. Celou akci zakončila táborová stezka odvahy. Někteří chlapci ji silně prožívali a komentovali, ale nakonec vše úspěšně zvládli.

Od personálu se nám dostalo vlídného přijetí i starostlivosti po celý pobyt, vše se vydařilo, včetně počasí, a tak se zase těšíme za rok na další prázdninová dobrodružství.

R. Černý, Bc. I. Šturmová, Mgr. I. Codrová, Mgr. Š. Ruprichová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol