ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Týdenní tábor v Krkonoších pro děti 1. stupně připravili učitelé naší školy Ivana Codrová, Šárka Ruprichová, Ida Šturmová a Radek Černý.

Letos stejně jako vloni pořádala naše ZŠ Podharť letní tábor zaměřený na angličtinu a sport, tentokrát třetí týden v červenci. Děti měly o tábor velký zájem, a tak bylo obtížné sestavit partu školáků ve věku od 7 do 10 let a nikoho neodmítnout.

Společná dobrodružství jsme s dětmi zažívali v klínu Krkonoš v údolí Dolní Sejfy. Dozvěděli jsme se, že se dříve na tomto místě těžily drahé kovy, proto si děti měly možnost zahrát na zlatokopy, ale také prohloubit své znalosti o přírodě a vlastníma rukama obtěžkat jelení parohy nebo kančí lebku i mufloní rohy a různá vycpaná zvířata. Dostalo se nám poučného vyprávění od členky mysliveckého sdružení Rýchory Mgr. Květy Holomíčkové a dětem se nad příběhy jen tajil dech.

Během celého pobytu si děti procvičovaly základy angličtiny, a to buď formou pexesa,tematických a sportovních her nebo používáním každodenních běžných frází. Jedna z našich výprav vedla i na kozí farmu, kde jsme ochutnali výrobky z kozího mléka a nakrmili kozí stádo. Malí školáci si na táboře nejen vylepšili jazykové dovednosti a fyzičku, ale mnozí překonali i své strachy z výšek, vody a tmy- a ten krásný úsměv značící "já jsem to dokázal", byl pro nás, učitele, velkou odměnou. Na stezce obratnosti musely děti prokázat velkou odvahu a vytrvalost, ale s pomocí fandění kamarádů všichni všechno zvládli. Někteří plavci si na místním koupališti doladili své styly, jiní zavedli úplně nové způsoby udržení se nad vodou: "Jeleními skoky odrazem ode dna střemhlav plavmo napříč bazénem." Dotyčný si tak zajistil bezpečné vítězství v plavecké soutěži. Někteří z nejmenších se naučili plavat. Trofeje, které si děti přivezly z tábora, (vlastnoručně vyrobená trička, přívěsky na krk,"zlaté kamenné hroudy" a samozřejmě to nejcennější - zážitky) snad nezůstanou zapomenuty. Celou akci zakončila táborová stezka odvahy. Někteří chlapci ji silně prožívali a komentovali, ale nakonec vše úspěšně zvládli.

Od personálu se nám dostalo vlídného přijetí i starostlivosti po celý pobyt, vše se vydařilo, včetně počasí, a tak se zase těšíme za rok na další prázdninová dobrodružství.

R. Černý, Bc. I. Šturmová, Mgr. I. Codrová, Mgr. Š. Ruprichová

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol