ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V pátek 12. června jsme usedli do autobusu a spolu s našimi mladšími spolužáky a učiteli odjeli na týdenní ozdravný pobyt do Chorvatska. Před námi byla velmi dlouhá cesta, kterou jsme všichni ve zdraví přežili, a hodiny strávené v autobuse nám vynahradil dlouho očekávaný pohled na moře i nádherné slunečné počasí.

Na místě nás čekal kemp, ve kterém na nás čekaly naše chatky a po vybalení věcí jsme se konečně vydali na pláž, kde se všichni s radostí vrhli do vody. Když jsme se dostatečně vyřádili v moři, vrátili jsme se do kempu, kde se určily časy každodenních pravidelných setkávání a potom už se každý vydal do své chatky. Další den jsme lenošili na pláži a večer navštívili místní diskotéku, kde jsme si všichni pěkně zařádili. Ráno nás čekal celodenní výlet do Makarské. Někteří z nás se svezli na banánu, což je místní atrakce. V úterý většina zažila adrenalinový výlet na raftech pod vedením místních instruktorů. Po těchto náročných dnech jsme si odpočinuli na pláži a večer si pro změnu vyšli do nedalekého městečka Baška Voda. Ve čtvrtek jsme se vydali na další výlet, tentokrát na ostrov Brač, kam nás dopravila místní loď. K obědu nám námořníci připravili makrelu.V pátek byl poslední oddychový den na pláži a odjezd se nenávratně blížil. Poslední den nás čekalo balení a uklízení chatek. Odpoledne jsme je předali a nasedli do autobusu. U školy nás již netrpělivě vyhlíželi naši rodiče. Pro nás, devátou třídu, to byl poslední a zároveň nejlepší výlet, který jsme s naší školou absolvovali. Děkujeme učitelům za pevné nervy, trpělivost a za všechny veselé zážitky, které jsme díky nim mohli prožít.

Tereza Charvátová a Káťa Ruprichová z 9. třídy

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol