ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Hned první úterý v novém roce se naši třeťáci vydali za poznáním do knihovny. Dozvěděli se, že být architektem není jednoduché.

Nejdříve se seznámili s historickými plány různých měst a zákonitostmi jejich architektury. Potom si navrhli ve skupinách plán svého vlastního náměstí s přilehlými uličkami, kostelem a radnicí. Nic už pak nebránilo tomu, aby začali tito malí stavitelé "svá města" stavět. Samozřejmě nezapomněli ani na barevné řešení fasád domů. Děti byly svou prací tak zaujaté, že ani nechtěly jít zpět do školy na oběd. Všechny skupinky vytvořily opravdu zajímavá a pěkná města, která budou zdobit stěny třídy či školní chodby. Všichni se těší na další podobné akce.

Mgr. H. Havlíčková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol