ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve čtvrtek 4. 2. zněly naší školou melodie staré barokní hudby. Děti se zaposlouchaly nejen do barokní duchovní, ale především světské hudby a zejména viděly na vlastní oči a slyšely na vlastní uši dávno zapomenuté hudební nástroje, které již znají jen z obrázků.

Teď už vědí, co znamená hrát na moldánky, poslechly si také niněru, loutnu, různé druhy kostěných píšťal a porovnaly zvuky několika dud. Všichni se vžili se do potulných kejklířů a zazpívali si i krásně malovanou kramářskou píseň. Hodina uplynula jako voda a nikdo se určitě nenudil.

Mgr. Stanislava Vojtíšková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol