ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

I v letošním roce se nám s podporou města podařilo uskutečnit na naší škole již třetí ročník tradičního masopustního veselí.

V pondělí provoněly celou školou koláčky, o něž se přičinila děvčata z osmého ročníku s paní učitelkou Codrovou, Pluskalovou a paní vychovatelkou Procházkovou, a proto není divu, že musela často odhánět nenechavce hned ode dveří školní kuchyňky. Pašík voněl v úterý 16.2. již od časného rána, pod kotlem se topilo plnou parou a vůně cibule a česneku nenechala nikoho na pochybách, že se může v poledne těšit na poctivou "prdelačku". Deváťáci přijali svůj úděl bez reptání, oškrabali pro všechny brambory , obalili řízky a pak už se jen vařilo a smažilo.

Maskovaný průvod se zpěvem, tancem a veselou náladou se mezitím za doprovodu harmonikáře i bubeníků vydal tentokrát do centra města, aby mohl nejen pozdravit paní starostku, nýbrž i potěšit kolemjdoucí koláčkem a případně i nastavit kasičky pro dobrovolný příspěvek. Když je pak děvčata z 8. třídy druhý den slavnostně spočítala, zkonstatovali jsme, že občané Dvora byli opravdu štědří, a proto jsme mohli na pomoc zemětřesením postižené Haiti zaslat 2338,- Kč. Touto cestou Vám všem děkujeme.

Mgr. Stanislava Vojtíšková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol