ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Začátkem května jsme vyrazili z Podhartě na celodenní výlet až za hranice Čech, abychom náležitě procvičili jazyk a uvědomili si, proč se máme učit německy a zda jsme schopni domluvit se alespoň o základních informacích.

Ráno o půl sedmé pro nás ke škole přijel zelený "Šrekův" autobus a jelo se. Cesta do německé Kleinwelky nám trvala přibližně tři hodiny, ale počasí se po předešlém dni umoudřilo, což byl dobrý začátek. Pak nás již čekal Dinopark a toužebně očekávaný rozchod.Všude plno dinosaurů a dětských atrakcí včetně obrovského točícího se talíře, na kterém jsme se vyřádili snad všichni. A jelikož nás paní učitelka Lahučká, která celý výlet zorganizovala, dobře učila celý rok německý jazyk, mohli jsme naše znalosti uplatnit u stánku s občerstvením. Museli jsme však překonat počáteční ostych. Po svačině jsme vyrazili do nedalekého bludiště z živých plotů. Hodně jsme bloudili a ztráceli se, ale užili si legraci. Poslední atrakcí byla prudká skluzavka, která sloužila zároveň jako východ z bludiště. Jsme moc rádi, že se nám náš výlet do Německa vydařil, počasí přálo a všichni jsme se dobře pobavili.

Markéta Brunová, Lenka Šturmová, Kristýna Gandurská, Anna Patrová, žákyně 7. tř.

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol