ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Ač byla sobota 8. května státním svátkem, paní vychovatelka Hošková věnovala tento den svým družinovým Beruškám a zorganizovala pro ně krásný výlet do Českého ráje – do města Jičína.

Program byl opravdu pestrý, počasí na výlet jako stvořené. Výletu se účastnilo 22 malých Berušek a tři dospělé - jedna vrchní Beruška velitelka a dvě beruščí maminky. Odjezd se neobešel bez drobných slziček, ty ale rychle vystřídalo nadšení z cesty autobusem a vidina Rumcajse a jeho rodinky. Po příjezdu do Jičína byla objevena jeho původní ševcovna, která mu byla "pro urážku starostenský nohy nadosmrti zavřena". Tam si děti mohly zakoupit nejrůznější upomínkové předměty a vyfotit se se svými oblíbenými pohádkovými postavami v životní velikosti.

Poté bylo - vskutku všemi odvážnými Beruškami - zdoláno všech 156 schodů na vršek 53metrů vysoké Valdické brány, výhled na město vzal mnohým Beruškám dech. Některým to nestačilo a vyšplhaly se až na samotnou "půdu" věže! Cesta dolů po rozmanitých typech schůdků byla zdolána, k velké úlevě nás dospělých, bez úrazu.. Po tomto úžasném sportovním výkonu byly Berušky odměněny pobytem v místním Regionálním muzeu, kde je nainstalována úchvatná interaktivní expozice Dějiny a příroda Jičínska. Několik zájemců z řad našich Berušek si vyrobilo "kouzelnou hůlku", ostatní zatím zkoušely v muzejní herně postavit z dřevěných komponentů jičínské náměstí či zkombinovat dobové kostýmy, Berušky-slečny je na sobě také vyzkoušely. V několika místnostech expozice Muzea si děti pomocí hůlek "vyčarovaly" např. středověkou píseň, výbuch jičínského zámku či vůni maštale. Vyzkoušely si mlít obilí na kamenném rotačním mlýnku, tkát látku na pravěkém stavu, podepsat se brkem, příst na kolovrátku, zahrát si loutkové divadlo či sluchové pexeso - a mnoho jiných zajímavých věcí.

A hurá zpět ven na čerstvý vzduch! Berušky přeletěly /autobusem/ z Jičína do nedalekého Prachova, který je výchozím bodem na tzv. Rumcajsovu stezku. Protože jsou naše Berušky ještě holátka, byl jim vybrán Cipískův okruh pro děti, který vede proslulým lesem Řáholcem. Aby se jim lépe šlapalo, byly po cestě plněny nejrůznější úkoly – např. skočit si ševcovskou polku, zdolání dvou malých skalek, básnička či písnička. Cíl tohoto okruhu tvořila Rumcajsova jeskyně, kterou skupina Berušek úspěšně dobyla.. Únavou mírně schvácené Berušky odvezl autobus zpět k maminkám a tatínkům, kde byla jejich znavená křidélka uvítána s velkou radostí, že celý výlet šťastně zvládly..

Za Berušky sepsala maminka Lada Marková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol