ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 13. května 2010 uspořádaly Lesy ČR ve spolupráci DDM Jednička "Den lesů". Do areálu společnosti Lesy ČR v osadě Hájemství byl pro nás zajištěn svoz autobusy od stadiónu v Podharti. Uvítáni jsme byli lesními rohy, na které zahráli studenti České lesnické akademie v Trutnově. Ti se potom na celou dobu stali našimi průvodci.

Děti absolvovaly "Stezku lesního moudra", kde poznávaly minerály a horniny, které se v kraji vyskytují. Dostaly za úkol pátrat po určených kamenech a byly velmi úspěšné - dokonce našly pecku ametystu. Po zopakování významu turistických značek se výklad stočil na lesní faunu. Pan Václav Lokvenc dětem ukázal různé zvířecí kůže, rohy a parohy, na jiném místě probraly lesní ptactvo a hnízda či ptačí budky, povídaly si o rybaření a rybách. Děti měly za úkol ryby poznávat. Kromě zvířat vycpaných jsme také úplně náhodou v trávě potkali jednoho jejího vzácného obyvatele - slepýše. Ani déšť a vůbec špatné počasí neodradilo pořadatele a hlavně děti od vyzkoušení různých dovedností či soutěží a testů - jezdilo se na koni a koně nám předvedli, jak umí pracovat v lese tam, kam nemohou projet traktory, střílelo se z luku a samostřílu, děti si vyrobily budku pro ptáky. Po soutěži - Kolu štěstí - došlo také na opékání buřtů a horký čaj. Čas se nám rychle krátil, vyprosili jsme si ještě čtvrthodinku, ale autobus na nás čekal.

Určitě jsme v Hájemstí nebyli naposled! Moc hezká akce!

Mgr. Marta Mokrá, tř. uč. 4. tř.

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol