ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 25. května 2010 pokračovala pod záštitou DDM "Jednička" a BESIP Dopravní soutěž mladých cyklistů.

Zatímco v dubnu probíhala hlavně teoretická příprava, při které se probíraly pravidla silničního provozu, dopravní značky, řešení situací na křižovatkách či vybavení jízdního kola, tentokrát došlo na praktický výcvik.

Na dětském dopravním hřišti jsme během dvou vyučovacích hodin ještě bleskově zopakovali teorii (značky, křižovatky, pravidlo pravé ruky), potom si děti nasadily z domova donesené helmy a daly se do ježdění. Na 10. června se chystá závěrečná zkouška pro získání "Průkazu cyklisty". Ta bude obnášet kromě předvedení praktické jízdy také test s dvaceti otázkami z pravidel silničního provozu. A protože se tentokrát na hřišti ještě dost chybovalo, budeme muset ještě ve škole v tělocvičně hodně trénovat a opakovat, aby v červnu u zkoušek všichni uspěli.

Mgr. Marta Mokrá

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol