ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Již tradičně jsme my, osmáci, vyrazili v úvodu školního roku na cyklistický kurz nedaleko Dvora, abychom hned v úvodu předvedli cyklistický výkon.

Vyrazili jsme kolem nemocnice, podél dubu a zastavili jsme se na louce, kde jsme se museli zdržet, protože Jožka píchnul. Poté byl už jen jediný problém. Když jsme byli skoro na místě a podívali se na Slučí kameny, nejmenovaný vtipálek nám řekl, že ta cesta vlevo je nejkratší a nejlepší. A tak když jsme překonali vysoké kořeny, kameny a strmou stráň, vyjeli jsme konečně na Kateřině.

Výborný oběd po všech útrapách byl skutečně zasloužený. Pak už nás čekalo vybalování a krátký odpočinek. Odpoledně jsme slaňování všichni zvládli na výbornou, pak nás čekala večeře, po které jsme se v klubovně či tělocvičně dozvěděli program na zítřek a kde jsme se zabavili až do večerky. Druhý den nás po snídani čekal orientační běh s buzolou. Zaměstnali jsme nejen nohy, ale hlavně mozek, protože vidina oběda nás bezpečně vedla správnou trasou. Pak nás čekal výlet na kolech k další skále, kterou všichni slanili a pár odvážlivců se ji pokusilo vylézt: Jeník Jirouš, Jirka Tlapák, Aneta Bohmová, Kristýna Vonková a Běta Konečná. Po cestě zpátky se někteří napili z pitného pramene, který nám pan učitel ukázal a zaručil se, že má certifikát kojenecké vody. Před večeří a po večeři jsme nasbírali dřevo na oheň. Už jsme se těšili na diplomy a ocenění od pánů učitelů. Pak se už jen zpívalo a povídalo. Ráno jsme si sbalili a uklidili chatky. Po snídani nás čekaly ještě závody na lodích, které vyhrálo holčičí družstvo a lákavá střelba ze vzduchovky. Pak už jsme jen sbalili lodě a vyrazili opět jako správní sportovci na kole domů. Třídenní kurz splnil naše očekávání a počasí se nakonec také umoudřilo, a tak jsme se domů vrátili spokojení a plni zážitků.

Děkujeme panu učiteli Novotnému a Černému za krásnou akci.

Kateřina Radová, žákyně 8. třídy

Tuto akci finančně podpořil Královéhradecký kraj.

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol