ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Letošní začátek školního roku si děti ze 2. A zpestřily týdenním pobytem v Krkonoších. Od neděle 12. 9. do pátku 17. 9. jsme si užili spoustu legrace a her v horském hotelu Vltava.

V pondělí odpoledne jsme se vydali na krátkou procházku, při které jsme nakonec ušli téměř 7 kilometrů! Prošli jsme kolem koňské farmy a hypocentra až pod horu Kopřivník. Cestou jsme našli spoustu hub, takže nám pan kuchař mohl druhý den vylepšit polévku.

V úterý a ve středu nám nepřálo počasí, a tak jsme museli zůstat na chatě. Čas jsme si zkrátili různými hrami a soutěžemi. Hráli jsme velmi oblíbené AKTIVITY, spoustu karetních her, pexeso atd.

Ve středu odpoledne jsme si pustili veselé pohádky na DVD. Děti musely dávat dobrý pozor, protože následovala soutěž, kdo si nejvíce zapamatoval. Děti se dozvěděly, jak je opicím, když v Africe napadne sníh, jak se cítí mravenec, když vypije kouzelný nápoj nebo co musí udělat žirafa, když srazí hlavou měsíc z oblohy. Středeční večer se nesl v duchu elegance a tance. Nejprve byla na řadě módní přehlídka. Děvčata se načesala, nalíčila a pak předvedla pánské porotě skvělé modely od nevěsty až po gymnastku. Následovala diskotéka, při které si opravdu všichni alespoň chvíli zatančili.

Ve čtvrtek se počasí umoudřilo, a tak jsme vyrazili na celodenní výlet. Pěšky jsme došli do Vrchlabí, kde nás čekala návštěva muzea a výstava starých řemesel. Děti měly na náměstí svůj první rozchod. Nikdo se neztratil a všichni se ve stanovenou dobu sešli na určeném místě. Zpátky do Strážného jsme už jeli autobusem za slunečného počasí.

Pátek už byl ve znamení odměn, balení a těšení se na rodiče. Věříme, že si děti skvěle užily celý týden a budou se těšit na podobnou akci v příštím školním roce.

Mgr. K. Křivánková a M. Hošková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol