ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 16. 11. 2010 k nám do školy přišla skupina mladých lidí seznámit nás s projektem "Bezpečnost bez hranic", který vznikl za podpory EU ve spolupráci s Polskou republikou.

Cílem bylo poučit nás o pravidlech bezpečnosti v dopravním provozu i základech zdravovědy. V naší tělocvičně bylo připraveno pět různých stanovišť, byli jsme rozděleni do pěti skupin a střídali jsme se na stanovištích. Na prvním nás čekala prezentace o tom, co by se nám mohlo přihodit, kdybychom byli a nebyli v automobilu připoutáni bezpečnostními pásy, na druhém nás vítal trenažér, na kterém jsme si vyzkoušeli jízdu na motorce, na dalším stanovišti nás slečna poučila o první pomoci a o tom, co bychom měli říkat do telefonu záchranné službě, kdybychom našli osobu v bezvědomí. Na předposledním jsme byli seznámeni s přechodem pro chodce a poučeni o barvách, které bychom měli nosit v noci a na jakou vzdálenost jsou vidět. A na posledním stanovišti jsme psali test, ve kterém jsme odpovídali na šest otázek zaměřených na silniční provoz. Než jsme skončili, zastavili jsme se ještě u posledního stolu, na kterém ležely drobné dárky od sponzorů tohoto projektu. Tato hodina byla velmi poučná a zábavná. Děkujeme!

žáci 7. tř.

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol