ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve čtvrtek 3. 3. se už od časného rána dalo na podharťské škole tušit, že tento den bude v duchu jedné z nejveselejších lidových slavností - Masopustu.

Díky sponzorům z řad rodičů byl tento projektový den velice příjemný a voňavý. Prasátko viselo na háku už za tmy, aby hned zrána mohl pan řezník Maršálek zatopit pod kotlem a pak už se jen linula po škole celé dopoledne vůně zabíjačky.

Nejvyšší ročníky tradičně loupaly brambory a obalovaly řízky, zatímco jejich spolužáci plnili úkoly na jednotlivých stanovištích a kolem 10. hod. se před školou začali houfovat podharťští spoluobčané, aby svou přítomností přispěli k maškarnímu veselí.

I sluníčko si nenechalo ujít celou tu nádheru, a tak mohl masopustní průvod slavnostně vyrazit do ulic. Nechyběl ani harmonikář s písničkami a řada bicích nástrojů, tradiční ženich s nevěstou, kominíček a vodník, kteří byli podpořeni řadou nápaditých a zajímavých masek z rukodělné výroby domácností i školní výuky. Děvčata z vyšších ročníků upekla koláčky, které pak rozdávala přihlížejícím po celé trati a sklidila zaslouženou hlasitou pochvalu. Nezapomenutelná nálada provázející průvod byla završena voňavým obědem pro každého žáka naší školy. Tlačenka a jitrničky, které se vyráběly až odpoledne, čekaly na děti druhý den ke svačině a byl o ně velký zájem.

Děkuji touto cestou drobným sponzorům (paní Kohoutové, Gottwaldové, Munzarové, Ringlové, Kadové, panu Šmídovi, Radovi, Drtinovi) i větším příspěvkům od firem (panu Janákovi, Teichmanovi, Žižkovi i Křenkovi, firmě řeznictví Libor Šrol), bez nichž by se masopust neuskutečnil.

Masopust se vydařil a ohlasy na něj už nyní napovídají, že se jej příští rok pokusíme zopakovat.

Mgr. Stanislava Vojtíšková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol