ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

První den po jarních prázdninách se vydali žáci 3. A a 3. B do knihovny na besedu. Žáci si s sebou nesli čtenářské deníky, kterými se paní knihovnici pochlubili a byli pochváleni, jak hezky čtou.

Pro žáky byly připraveny různé věty, slovní spojení a oni je společně přiřazovali k názvu pověst, pohádka, nebo pověst i pohádka. Potom paní knihovnice vysvětlovala dětem jestli to zařazení bylo správné. V závěru této části věděli žáci, které výrazy jsou pro pohádku i pověst společné a které patří jenom do pohádky nebo jenom do pověsti. Beseda pokračovala ukázkou knihy POVĚSTI KRÁLOVEDVORSKA, kterou děti trochu znaly. Jednu pověst jim paní knihovnice přečetla a ukázala ilustrace, které vytvářeli žáci z různých škol Dvora Králové nad Labem. Potom se žáci rozdělili do skupinek a sami vymýšleli pověst nebo pohádku. V závěru si to co vymysleli převyprávěli, rozloučili se a "utíkali"půjčit si nějaké nové knížky. Děkujeme paní ředitelce Staníkové za pěknou besedu a těšíme se na další pěkné akce, které si pro nás připraví.

Žáci 3. A, 3. B a tř. uč. Mgr. D. Šrámková a Mgr. I. Pešťáková

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol