ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V pondělí ráno 16. května se děti z 2. A sešly na vlakovém nádraží, aby vyrazily na školní výlet do Prahy. Už samotná cesta vlakem byla pro některé z nich zážitkem.

Po příjezdu do Prahy jsme zamířili na ruzyňské letiště, kde se nás ujala paní Hájková. Cestu metrem i autobusem děti bravurně zvládly. Nejprve jsme z vyhlídkové terasy sledovali přípravy letadel na odlet, nakládání a vykládání zavazadel, nástup a výstup cestujících. Pozorovali jsme i obrovské letadlo společnosti DELTA, které se chystalo na let do Spojených států amerických. Poté jsme navštívili odbavovací halu a nakonec jsme vyjeli na střechu parkoviště, kde jsme z vyhlídky sledovali starty a přistání letadel. Panoval zde velmi čilý ruch.

Z letiště jsme se autobusem přepravili na Zličín, kde jsme navštívili dětský park Beckiland. Na různých skákadlech, prolézačkách, provazových žebřících, trampolínách, motokárách, v bludištích a horolezeckých stěnách strávily děti celé odpoledne. Nikomu se odsud nechtělo.

Metrem a autobusem jsme se přesunuli do Základní školy v Kunraticích, kde jsme měli zajištěný nocleh. Po večeři – špagety s kečupem a se sýrem – byly děti docela rády, že si můžou lehnout na zapůjčené žíněnky, zalézt do spacáku a odpočívat.

Na druhý den dopoledne jsme měli naplánovanou návštěvu Království železnic na pražském Andělu. Tady se k nám připojily i děti z 2. B, které sem přijely autobusem. Království železnic bylo úžasné! Modely vláčků, nádraží, měst, hradů, zámků, krajiny obdivovali nejen žáci, ale i my dospělí. Prohlédli jsme si i zmenšený model Prahy.

Odtud jsme jeli na Kavčí hory a čekala nás prohlídka po České televizi. Děti nejprve zhlédly film, kde mohly vidět i místa, kam se běžný návštěvník nepodívá. Pak jsme si prohlédli různá natáčecí studia. V jednom se natáčel seriál Vyprávěj a Zdivočelá země, v dalším právě končil přímý přenos pořadu Sama doma. Největším zážitkem však jistě bylo to, že jsme se přímo zúčastnili natáčení Kouzelné školky. Naši druháčci mohli pozorovat kameramany, režiséra, osvětlovače i herce – Magdu Raifovou a Františka přímo při práci. Na závěr prohlídky si děti mohly vyzkoušet různé paruky, brnění a vyfotit se na královském trůně.

Před budovou při odpolední svačině viděly i pana Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Pan Svěrák děti pochválil: "Vidím, že jste pěkně vychované, když umíte zdravit i staré pány." Pak už následovala cesta metrem na vlak a s mnoha zážitky hurá domů!

Mgr. K. Křivánková, M. Hošková

A konečně jsme se dočkali, bylo tu úterý 17.5. Nasedli jsme do autobusu a vydali se na cestu směr Praha. Mnozí z nás navštívili naše hlavní město poprvé. Se zájmem jsme sledovali zajímavé budovy a hemžení lidí okolo nich.

Autobus nás nejdříve zavezl do Království železnic. Vyslechli jsme zajímavou přednášku a rozešli se na prohlídku celého muzea. Plnili jsme různé úkoly a hledali makety významných průmyslových a historických měst naší republiky. Asi po dvou hodinách nás autobus zavezl k České televizi. Ocitli jsme se v pohádce. Viděli jsme několik natáčecích studií, vyzkoušeli si různé kostýmy a zamířili do studia, ve kterém se právě natáčela Kouzelná školka. Hlavní postava Majda si s námi povídala o průběhu natáčení. Měli jsme štěstí. Viděli jsme i pány Uhlíře a Svěráka, jejichž písničky jsme si zpívali při zpáteční cestě. Byl to pro nás všechny velký zážitek. Výlet se nám opravdu líbil a domů jsme se vraceli plni nevšedních zážitků.

Žáci 2. B, učitelka Mgr. Miroslava Kubicová, vychovatelka Milena Procházková

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol