ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V pátek 20. května 2011 vyrazila osmá třída do blízkého okolí na literární a zeměpisnou exkurzi. Na místo určení, tj. do Malých Svatoňovic, jsme se dopravili vlakem, což jsme si náležitě užili.

První zastávkou v rodišti nejmladšího Karla bylo Muzeum bratří Čapků. Zde jsme si vyslechli stručný výklad o životě a díle Josefa a Karla Čapkových, nechyběla zmínka ani o jejich sestře Heleně. Prošli jsme si obsáhlou výstavu fotografií a výtvarných děl.

Exkurze dále pokračovala pěšky. Okolo nově rekonstruované křížové cesty jsme šplhali na rozhlednu Žaltman. Protože bylo krásné počasí, viděli jsme daleko do kraje (Zvičina, přehradní nádrž Rozkoš, Sněžka, sněhová mapa republiky v Modrém dole, ...).

Cesta dolů ubíhala rychleji, přes Paseky jsme došli do Radvanic. Zde jsme se občerstvili a autobusem přes Trutnov jsme dojeli domů.

Mgr. Jana Šecová a Mgr. Ivana Codrová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol