ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V úterý 7. května se naše třída 8.B vypravila vlakem na exkurzi do Prahy.

Z Hlavního nádraží jsme jeli metrem a tramvají na Pražský hrad, který byl hlavním cílem naší cesty.  Hned při vstupu na nádvoří jsme viděli střídání Hradní stráže. Následovala prohlídka Katedrály sv. Víta a Starého královského paláce, kde jsme si prohlédli Vladislavský sál a kopii korunovačních klenotů. Dále jsme navštívili jeden z našich nejstarších českých kostelů a pohřebiště Přemyslovců - Baziliku sv. Jiří. Prošli jsme se Zlatou uličkou a po Starých zámeckých schodech jsme sestoupili na Malou Stranu.

Na Staroměstském náměstí jsme si prohlédli Kostel sv. Mikuláše, Chrám Matky Boží před Týnem a Staroměstskou radnici s orlojem. Abychom viděli všech 12 apoštolů, museli jsme si chvilku počkat, ale to jsme si nemohli nechat ujít.

Naše putování končilo na Václavském náměstí, kde jsme měli před zpáteční cestou do Dvora krátký rozchod.

I když nám počasí moc nepřálo, výlet jsme si užili.

Ing. Lucie Novotná

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol