ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve středu 24. dubna vyrazili žáci 6. tříd na celodenní výlet do Prahy.

Po příjezdu na vlakové nádraží jsme se pěšky vydali na Staroměstské náměstí, kam jsme dorazili právě včas na zhlédnutí fascinujícího divadla pochodujících apoštolů. Odtud jsme skrze Václavské náměstí přešli na metro a přesunuli se o dvě stanice dál na Vyšehrad. Tam už nás očekával pan průvodce, který žáky rozdělil do soutěžních skupin a formou otázek a výkladu pak zjišťoval a ověřoval znalosti žáků. Všichni tak prostřednictvím správných odpovědí získávali zlaťáky pro svůj tým a zábavnou formou se obohacovali novými vědomostmi. Po vyhodnocení a sladké odměně jsme se metrem přemístili zpět na Václavské náměstí, kde se žáci ve skupinkách v rámci půlhodinového rozchodu rozprchli do zdejších krámků a občerstvení. Najedeni a plni dojmů jsme pak vyrazili na vlak na cestu domů a těšili se na vytouženou chvilku večerního klidu.

Mgr. Pavla Řezníčková

vysehrad 6a-sm

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol