ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Na prvňáčky U skřítka a víly čekal velký den. A tím bylo první vysvědčení.

V ten významný den 31. 1. 2024 jsme se všichni sešli ve škole. Do třídy jsme odnesli spacáky, karimatky, nezbytné plyšáky a maminky dodaly různé dobroty.

Potom nás čekala tajná cesta do HASIČSKÉ ZBROJNICE.

Když jsme přicházeli, hasiči měli zrovna výjezd k požáru, i přesto se nás ujal pan Chlebeček. Provedl nás celou zbrojnicí a velice poutavě vyprávěl o všech zařízeních, která hasiči mají, a o jejich fungování. Všechny děti samozřejmě nejvíce zajímala auta. V závěru našeho besedování jsme měli štěstí, že se hasiči vrátili z výjezdu, kde vše dobře dopadlo. Mohli jsme si prohlédnout další auto. Moc jsme poděkovali, rozloučili se a HURÁ do školy. Ve třídě jsme si připravili místa na spaní a těšili se na večeři, kterou nám připravili v RESTAURACI U PASTVŮ.

Posilněni řízečky jsme se převlékli do pyžama a čekali. Jeden po druhém jsme chodili po chodbě lemované světýlky a na konci na nás čekala paní učitelka a „KRTEK“ z pohádky, který přišel pomáhat předat důležitý pololetní dokument. Každý žáček dostal výpis z vysvědčení, kouzelné desky od krtečka a z krabičky si vylosoval dárek.

To ale ještě nebyl konec. Ve vedlejší třídě bylo pro nás připraveno ovocné šampaňské. Všechny děti k šampaňskému dostaly pochvalný list plný veselých skřítků a víl. Velkou pochvalu měly děti za kamarádské chování, snahu a pečlivé učení.

Třída U skřítka a víly je moc prima, děti se k sobě hezky chovají a všechny se mooooc snaží.

Na závěr nechyběla ani pohádka, kterou nám přečetla paní Jana Fišerová - Paulusová.

Krteček se rozloučil a společně jsme všichni vlezli do spacáků. Spát se sice moc nechtělo, ale už byl nejvyšší čas.

První vysvědčení jsme si moc užili. Děkujeme všem hodným maminkám za dobroty a různá překvapení, která pro nás připravily. Děkujeme hasičům, kteří se nám věnovali. Další poděkování patří panu Pastvovi, který pro nás připravil výborné řízky. A určitě nesmíme zapomenout poděkovat KRTEČKOVI, že za námi přišel, a paní asistentce Janě, která s námi celý program absolvovala, protože naše paní asistentka Nikola Sacharuk byla nemocná.

Žáci první třídy U skřítka a víly a paní učitelka Mgr. Ivana Pešťáková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol