ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve středu 12. dubna se naše 4. třída vypravila v rámci vlastivědy na exkurzi do Archeoparku ve Všestarech.

Tam jsme se rozdělili na dvě skupiny. Každá skupina měla svého průvodce. Jedna se vypravila do starší doby kamenné a druhá do mladší doby kamenné. Po jedné hodině jsme se vyměnili. Vyzkoušeli jsme si práce, které patřily k jednotlivým obdobím. Pekli jsme chlebové placky, drtili obilí, opracovávali kámen, kůži. Všichni jsme si zkusili hod oštěpem a spoustu dalších aktivit. Hodně se líbilo věštění ŠAMANA. V každé skupině byl vybrán jeden žák, který předvedl, jak předvídali v dobách minulých budoucnost a věštili pomocí kamenů. V závěru naší exkurze samozřejmě nechyběl nákup dárečků a druhý den ve škole jsme si napsali slohové práce a namalovali obrázky.

Moc se nám celé dopoledne líbilo a těšíme se na další zajímavé akce, které nám pomohou lépe si zapamatovat dobu minulou. 

Žáci 4. třídy, paní učitelka Mgr. Ivana Pešťáková, paní asistentka Chaloupková Hana

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol