ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Osvětim je místem, kde úsměv už při prvním pohledu přechází v údiv. Místem, kde si nebudete připadat šťastni ani za slunného počasí. Právě na toto místo se vydal výběr žáků 8. a 9. tříd na dějepisnou exkurzi.

Cesta autobusem probíhala v klidu, nálada na palubě byla příjemná. Nikdo si nepřipouštěl, jaké obrazy později uvidíme. Program byl rozdělen na prohlídku muzea v Osvětimi a návštěvu Březinky. Při vstupu do areálu jsme dostali sluchátka s porty a během emotivního výkladu průvodkyně jsme se smutkem v očích procházeli rozsáhlým areálem a uctili památku několika milionu obětí. Mnoho informací jsme již znali z výuky dějepisu, ale vyprávění průvodců předčila naše očekávání. Prohlídka koncentračního tábora se těžko popisuje slovy, atmosféra je tíživá a při vyprávění průvodců se tají dech.

Všichni odjíždíme s velmi silnými zážitky a nezbývá než doufat, že se něco tak hrozného v budoucnu už nikdy nebude opakovat.

Mgr. Zdena Červinková 

osvetim-650px

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol