Virtuální prohlídka školy

Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Náš výlet začal v pondělí 16. května na vlakovém nádraží, naší cílovou stanicí byla Malá Skála.

Po příjezdu jsme se ubytovali v příjemném penzionu Neco, občerstvili se a hurá na Vranov, zříceninu skalního hradu. Po zdolání náročného terénu se nám otevřel krásný pohled na malebnou Malou Skálu a řeku Jizeru. Cestou zpět jsme se občerstvili v příjemné zahradní restauraci. Po výborném obědě jsme se vrátili na Žlutou plovárnu, někteří si zahráli míčové hry. Potom jsme jeli vlakem do obce Dolánky a odtud jeli na koloběžkách zpět na náš penzion. Po absolvování sportovních radovánek jsme odpočívali hraním společenských her.

Druhý den nám počasí moc nepřálo, proto jsme se vydali vlakem opět do Dolánek. Tam jsme navštívili Dům přírody Českého ráje a Dlaskův statek. Poté jsme došli na plánovanou prohlídku zámku Hrubý Rohozec, po poutavém vyprávění paní průvodkyně o historii zámku jsme se vydali podél řeky Jizery zpět do penzionu.

Poslední den nás čekala túra do skalního bludiště s vyhlídkami Kde domov můj nebo Českých bratří.  Odměnou za náročné stoupání byly úžasné pohledy na Český ráj. Po návratu jsme se vydali na vlakové nádraží. Plni zážitků jsme usedli do rychlíku směr Dvůr Králové, kde naše putování skončilo. Výlet se nám všem líbil, už se těšíme na další.

Žáci 7.A

mala skala 7b