Virtuální prohlídka školy

Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V úterý 10. května 2022 jsme jeli na exkurzi do Bozkovských jeskyní. Každý rok je tato exkurze připravena pro deváté třídy v rámci přírodopisu a zeměpisu.

Odjížděli jsme z vlakového nádraží v 8:00. Hned jak se vlak rozjel, všichni se pustili do svačin. Když jsme dorazili do Jesenného, museli jsme zdolat pořádný kopec. Po odpočinku jsme začali vyplňovat pracovní listy s úkoly na téma Bozkovské jeskyně a okolí.  V jeskyních  jsme viděli například podzemní jezero, největší v Čechách, z krápníků nás zaujala Bílá myška, Hlava Lucifera, Perníková chaloupka a další zajímavosti. Po prohlídce jeskyní jsme poděkovali a pěšky jsme se vydali po žluté turistické značce přes Sejkorskou kapli do Semil. Během cesty jsme viděli z Masarykovy vyhlídky krásně zasněžené Krkonoše, především oblast Kotle. Exkurze byla velice zajímavá a moc se nám líbila.

Tereza Holečková, 9.A

bozkovske jeskyne 1