ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V prvním únorovém týdnu vyrazili žáci ze 3. A na školu v přírodě do Krkonoš. Tentokrát se však jednalo o poněkud netradiční týden, protože celá výuka byla zaměřena jen na lyžování.

V pondělí ráno nás autobus odvezl do Pece pod Sněžkou a odtamtud jsme se vydali na asi 1,5 km vzdálenou chatu s kouzelným názvem PAMPELIŠKA. Po obědě a ubytování jsme vyrazili na svah. Některé děti stáli poprvé na lyžích, a tak se učili hlavně chodit a šlapat. A také padat. Postupně se ale všichni zlepšovali a v závěru týdne už každý sjel sjezdovku a vyjel nahoru vlekem. Poslední den byl uspořádán závod ve slalomu. I když byly výsledné časy velmi rozdílné, všichni závodníci nakonec úspěšně projeli cílovou páskou. Ani po večerech děti nezahálely. Jako první úkol měly vymyslet pojmenování pro svůj pokoj. Děvčata, která vymyslela nejvtipnější název "CHLUPATÉ LYŽE" získala sladkou odměnu. Dále mohly děti hrát různé deskové a karetní hry a vymýšlely zábavu i pro ostatní. Nemohla chybět ani diskotéka v předvečer odjezdu.

Týden na horách jsme si moc užili a těšíme se na další akce.

K. Křivánková, M. Hošková, R. Černý

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol