V pátek 29. března byla celá třída už od rána nervózní. Důvodem byl cyklistický výlet, na který jsme se vydali úderem desáté hodiny. Před budovou školy proběhla instruktáž, kterou vedl pan učitel Novotný, pak následovala prohlídka stavu kol a mohli jsme vyrazit. Síly žáků prověřil hned první kopeček, po jehož zdolání někteří prohlašovali, že se snad raději vrátí domů, nebo že už nikdy nikam nepojedou :-). Rovinka ale všem vrátila úsměv. V Nové Vsi jsme doplnili tekutiny a pokračovali do Kocbeře. Dále na cyklostezku. Zde proběhlo hned několik závodů. Někteří se rozcvičovali, aby byli nejrychlejší, to ovšem netušili, že první závod bude šnečí – o nejpomalejšího cyklistu. Aby to rozcvičeným nebylo líto, následoval závod o nejrychlejšího jezdce.
Ve Ferdinandově jsme obdivovali současně kvetoucí sněženky, bledule, narcisy a petrklíče. Prohlédli jsme si chaloupku čarodějnice a cestu do pekla. Cestou zpět jsme si zasoutěžili v poznávání stromů a z kopce dolů ke škole se už jelo dobře všem.
Mgr. J. Šecová

Virtuální prohlídka školy

Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.