ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Šťastná třináctka nad námi tentokrát doslova držela v úterý 5. března ochrannou ruku.

Celou noc pršelo, a tak byl náš tradiční pochod Podhartí ohrožen. Jakmile však začal pan učitel Novotný spolu s panem školníkem připravovat před školu aparaturu, vše se v dobré obrátilo a mezi tmavými mraky se začalo objevovat sluníčko, jako by nás chtělo ujistit, že se nemusíme ničeho bát. Po desáté už dění kolem školy oživily hlásky dětí, začalo se zpívat a došlo i na promenádu jednotlivých tříd před budovou, kterou vtipně komentoval pan učitel Novotný.  Každý měl možnost pochlubit se krásnými maskami a nechat kolemstojící oslnit svými nápaditými výtvory. Letos nás opět kromě školek ze Slunečné ulice přišly podpořit i školy z Kocbeře a Hajnice, což nás velice potěšilo, a tak náš průvod stál za to. Zpívalo se, veselilo, bubnovalo, tančilo i v přilehlých ulicích, kudy se ubíral, a déšť, který se nakonec přece jen přehnal, nás nezaskočil, neboť jsme se stihli vrátit včas do vyhřáté budovy. Tady už voněla na přivítanou česnečka a řízek ve školní jídelně. Masopust navazuje na tradici, kterou naše škola v roce 2007 obnovila a bude v ní pokračovat i nadále.

Mgr. S. Vojtíšková, zástupkyně ředitelky

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol