ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Slunný, leč trochu mrazivý den strávili společně žáci 6. tříd návštěvou Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. První část exkurze se odehrávala v moderním digitálním planetáriu, kde si žáci podrobně prohlédli hvězdnou oblohu, lehce se seznámili s antickou mytologií a zhlédli film o kosmických srážkách. Byli doslova pohlceni vesmírem, protože na kopulovité projekční stěně kolem nich létaly asteroidy i komety. Podívali se zblízka také na Venuši, Mars a měsíce Europa a Titan. V druhé části programu jsme se přemístili do staré budovy a ze střechy jsme si prohlédli Slunce a pan průvodce nám vysvětlil, co je to Foucaltovo kyvadlo. Vyčerpávající program na Hvězdárně doplnila krátká procházka po galaktické stezce, dál než k Marsu jsme se nedostali.
Chválím žáky za nesmírný zájem o vesmír, chytré odpovědi a dobré chování během téměř celé exkurze.
Mgr. Vojtěch Hulík

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol