ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Skupina žáků z 8. ročníku navštívila v rámci projektu "Z tropů do tropů po česko-polském pomezí" město Walbrzych, jeho botanickou zahradu a zámek Ksiaž. Aktér exkurze Kryštof Karban z 8. A popsal akci slovy: „Nejprve jsme šli do botanické zahrady Palmiarnia ve Walbrzychu, kterou jsme si celou prošli. Prohlédli jsme si květiny, kaktusy, bonsaje, citrusy.  Rovněž jsme viděli stromy i keře, které byly zasazeny před více než sto lety za kněžny Daisy. O jejím životě jsme se dozvěděli více na zámku Ksiaž. Tento krásný zámek jsme si celý prohlédli a také jsme se podívali do jeho podzemních chodeb, kde jsme viděli tři krátké filmy o historii zámku i podzemních štol. Exkurzi jsme ukončili v zámecké restauraci výborným obědem. Zpáteční cestu jsme si velmi užili!!"
Základní vstupenkou k účasti na této výpravě byla ekologická akce „Ukliďme Česko“. Poděkování patří ZOO Dvůr Králové a.s. za zprostředkování zahraniční cesty pro děti z naší školy, která je obohatila o nevšední zážitky.
Kryštof Karban, 8. A a Mgr. Edita Vaňková, ředitelka školy

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol