ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Na celkem netradiční místa se v rámci svého posledního školního výletu vydala 9. třída. Po zdlouhavé cestě jsme dorazili do autokempu v Litoměřicích,

kde jsme bydleli přímo u soutoku Labe a Ohře, navíc jsme se nacházeli v centru města a měli vše na dosah. První den jsme navštívili Malou pevnost v nedalekém Terezíně, žáky zaujal svým poutavým výkladem náš pan průvodce a zopakovali jsme si krutou historii našeho státu. Druhý den jsme naplánovali pěší výlet na památnou horu Říp. Vyrazili jsme z Roudnice nad Labem, po dvou hodinách jsme se dostali až k cíli. Přímo na vrcholu hory stojí Rotunda sv. Jiří, ale možná zajímavější byly výhledy do okolí, protože jsme mohli zopakovat trochu místopisu České republiky. Volný čas po návratu do kempu děti strávili koupáním v Labi nebo hraním her. Poslední den jsme prošli centrum Litoměřic, nahlédli do světničky, kde zemřel Karel Hynek Mácha.
Výlety v deváté třídě bývají obávané, ale mile rád můžu konstatovat, že jsme neřešili žádný velký problém, děti se bavily po svém a všichni byli spokojeni. Navíc měl výlet vzdělávací rozměry a určitě zůstanou žákům příjemné vzpomínky na jejich poslední společný výlet.

Mgr. Vojtěch Hulík

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol