ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V pondělí 4. 12. třetí a čtvrté třídy vyrazily na exkurzi do Chlumce nad Cidlinou. Naším cílem byl vánočně vyzdobený zámek Karlova Koruna.

S tvářemi vyfoukanými od mrazu jsme se rádi schovali ve vyhřáté místnosti zámku, kde jsme pookřáli nejen teplem, ale taky dobrou svačinkou od maminek. Tam si nás také vyzvedla paní průvodkyně, která nás záhy začala seznamovat s českými tradicemi předvánočního času a Vánoc. Viděli jsme krásný Betlém, sv. Barboru, sv. Mikuláše i sv. Martina. Potom nás čekala vánoční cesta kolem světa. V jednotlivých expozicích jsme se dozvěděli, jak slaví Vánoce v Americe, Norsku, Rusku a Itálii. Protože děti dávaly pozor, na konci prohlídky si vysloužily odměnu. I když bylo moc zajímavé dozvědět se, že v jiných státech nosí dárky čarodějnice, skřítek, Santa Claus nebo děda Mráz, jsme moc rádi, že my máme Ježíška a už se na něj moc těšíme!

třídní učitelky 3. a 4. tříd

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol