ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Od pondělí 11. do úterý 12. června 2012 jsme podnikli školní výlet s 6. třídou. Původním plánem byl pěší pochod ke koupališti na Zábřezí, rozbití stanů, hry, tradiční opékačka a přenocování ve stanech s pěším přesunem domů druhý den.

Tento původní plán nám ale rozmluvilo počasí s takovou předpovědí, že bychom výlet proseděli pod přístřeškem, o promočených věcech a stanech nemluvě. Abychom zachovali alespoň tu turistickou složku výletu, přesunuli jsme se ráno na vlakové nádraží a ze Dvora odcestovali po kolejích do Hradce Králové. Potom pěšky do hradeckého Aquacentra - hlavního to bodu našeho výletu. Tam jsme strávili plné tři hodiny na tobogánu, skokanském můstku, ve vlnobití anebo ve vířivce s vodou o teplotě 37˚ C. Když jsme se dostatečně vyřádili, usušili a oblékli, cestou z vodních radovánek jsme to vzali přes jez Hučák do Jiráskových sadů, kde jsme u soutoku Labe a Orlice pozorovali volně žijící nutrie. Aby nebyly děti ochuzeny o noc mimo domov, z dvorského nádraží jsme napochodovali do školy, kde jsme rozbili tábor se spacáky a začali se věnovat večernímu programu. Po večeři nás čekala Talentmánie s tancem, hraním divadla, hrou na keyboard a po jejím vyhodnocení ještě schovávaná a film na dobrou noc. Přes nachozené kilometry nebyla na nikom znát žádná únava, a tak se spánek dostavil až v pozdních nočních hodinách. Ráno po snídani a základních hygienických úkonem jsme vyrazili do Královédvorského lesa na stopovanou, spojenou s šiškovou bitvou a hledáním pokladu. Oběd jsme měli už zase ve škole a potom byl náš "výlet" u konce. Přes nepřízeň počasí - i když nám během turistických přesunů naštěstí zrovna docela přálo - se výlet určitě vydařil k představě všech zúčastněných, no a stany si holt necháme na jindy.

Poděkování patří paní Jizbové za pomoc při organizaci a i během samotného výletu.

Mgr. Marta Mokrá, tř. uč.

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol