ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Začátek nového školního roku a přivítání prvňáčků proběhlo na naší škole, díky příznivému počasí, tradičně ve venkovním atriu školy. Den 4. září byl velkou životní změnou především pro nejmenší žáky. V letošním roce bylo zapsáno na naši školu 37 dětí, poprvé však usedlo po udělených odkladech do své lavice 26 dětí, které očekávala paní učitelka třídní Mgr. Kateřina Křivánková. Během slavnostního nástupu se prvňáčci seznámili se svými ochránci z řad nejstarších spolužáků. Ti pomáhají prvňáčkům při začleňování do školního prostředí a překonávání obav a nejistot z nového prostředí. Zároveň ušetří práci i jejich rodičům, neboť denně vyzvedávají prvňáčky ve vestibulu školy, doprovázejí je do třídy a připravují společně pomůcky na vyučování. Při sestavování těchto dvojic, které se nám osvědčily už v loňském roce, jsme se řídili myšlenkou, která platí i pro dospělé: „Jistota v novém prostředí je větší, pokud v něm máme svého podporovatele".  

Mgr. Edita Vaňková, ředitelka školy

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol