ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve středu, dne 13. 9. se 8. třída vydala na třídenní cyklistický kurz. Po ujetých 16 ti km jsme konečně dorazili do cíle a ještě ten den jsme se vypravili slaňovat na nedalekou skálu Svatá Karolína. Pro některé z nás to byl první horolezecký zážitek. Díky panu Lokvencovi jsme se stihli i projet se na koních. Kvečeru jsme si prošli okolí a připravili táborák. Další den jsme začali ringem a pokračovali závody na lodích, v nichž zvítězily dívky. Po vydatném obědě jsme se naučili zacházet s buzolou a i přes špatné počasí úspěšně absolvovali orientační běh. Každý v jiném čase, ale všichni doběhli v pořádku a sladká odměna, za kterou moc děkujeme paní Menclové, nás neminula. Orientační běh trval téměř do večera, poté jsme měli volno a hráli hry. V den odjezdu jsme si vyzkoušeli střílení se vzduchovky, hod granátem a lukostřelbu. Moc jsme si to užili! Kdo chtěl, mohl jít na houby nebo hrát venkovní hry. Nakonec jsme si upekli buřta a zabalili věci. Rozloučili jsme se s kempem a na kolech vyrazili zpět do Dvora Králové. Počasí nám příliš nepřálo, přesto jsme si celý kurz moc užili a děkujeme panu učiteli Novotnému a paní učitelce Šturmové za tak pěkný zážitek!

za 8. třídu Matylda Svobodová a Vendula Jarolímková

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol