ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 11. května se žáci 6. B vydali na dlouho očekávaný výlet. Sešli jsme se ráno na vlakovém nádraží,

naším cílem bylo páté největší město České republiky v počtu obyvatel – Liberec. Po dvouhodinové cestě, která nám všem rychle uběhla, jsme byli na místě. Naše společná výprava pokračovala tramvají a náhradní autobusovou dopravou do místní zoologické zahrady, která je známá chovem vzácných bílých tygrů. Nejen ty, ale i mnoho dalších zajímavých zvířat děti v zoo viděly.

Prohlídka zoo byla u konce a čekala nás cesta tramvají do Horního Hanychova. Odtud jsme lanovkou dojeli k unikátní stavbě celého regionu, televiznímu vysílači a hotelu Ještěd na vrcholu stejnojmenné hory. Jelikož nám počasí přálo, naskytly se nám opravdu krásné výhledy. Navštívili jsme i restauraci a volně přístupný vyhlídkový ochoz. Potom už naše kroky vedly na chatu Pláně, kde na nás již čekala výborná večeře a také ubytování, na které jsme se všichni po náročném dnu velmi těšili.
Druhý den ráno jsme se rozloučili a hurá na tramvaj. Cesta nám dala zabrat, a to jsme měli před sebou centrum Liberce s výstupem na věž nádherné novorenesanční radnice. Poté jsme měli možnost prohlédnout si náměstí s přilehlými ulicemi individuálně. Někdo věnoval volný čas prohlídce historických budov, jiní nakupovali suvenýry, zbytek využil volný čas k občerstvení.
Unaveni, ale plni zážitků a dojmů jsme se vraceli vlakem směr Dvůr Králové nad Labem, kde na nás čekali natěšení rodiče.

Mgr. Lucie Ježková, Mgr. Miroslava Kubicová

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol