ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Masopustní úterý v Podharti se opět vydařilo. Bez sněhu a mrazu jsme mohli vyhodnocování masek, letošní novinku školního parlamentu, uskutečnit 28. února již před budovou školy.

Chvílemi dokonce vysvitlo sluníčko. Promenádu jednotlivých tříd vtipně komentoval pan učitel Novotný a každý měl možnost vychutnat si svou chvíli na chodníku slávy, i když jen v Máchově ulici. Školní parlament neměl jednoduchou úlohu, neboť z každé třídy vyslaní zástupci do užšího kola nakonec vytvořili celkový počet 30 a zvolit mezi nimi masku, která nejlépe vystihuje masopustní veselí, opravdu nebylo snadné. Nakonec nebylo vítězů ani poražených, ale jen spousta odměn. Letos nás kromě tradičních školek ze Slunečné ulice přišly podpořit i školy z Kocbeře a Hajnice, což nás velice potěšilo, a tak náš průvod doslova nebral konce. Zpívalo se, veselilo, bubnovalo a na závěr už voněla na přivítanou česnečka a řízek ve školní jídelně. Masopust v Podharti pouze navazuje na tradici, která není této čtvrti vůbec neznámá, protože se o ni kdysi dávno zasloužil spolek Cvrndorf, jenž zaujímá významnou úlohu i v historii naší školy. 

Mgr. S. Vojtíšková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol