ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V úterý odpoledne jsme se sešli ve škole. Připravili jsme si spaní a hurá na překvapení.

Vyrazili jsme do kostela, kde na nás čekal pan Langfelner, který nás kostelem provedl a vyprávěl o RUKOPISU KRÁLOVEDVORSKÉM. Děti pozorně poslouchaly a po návratu do školy, výborné večeři připravené maminkami se pustily do hledání „PODHARŤSKÉHO RUKOPISU“.
Děti hledaly po dvojicích a každý „rukopis“, který našly, v sobě schovával čtenářský úkol.   Všechny úkoly děti vyluštily správně a těšily se na pohádku a hry ve třídě.
Přiblížila se 20. hodina, děti se posadily na svoje „postýlky“ a do třídy vešel náš kamarád KRTEČEK, který společně s paní učitelkou předával dětem vysvědčení a sladké dobroty. Byli jsme moc rádi, že po delší době opět přišel mezi nás. Překvapením nebyl konec, Tomášek Ježek tak jako v loňském roce přinesl dort, který sám navrhnul. Byl na něm náš nový kamarád „SMAJLÍK“. Všechny děti za snahu a píli v prvním pololetí obdržely svého – žlutého SMAJLÍKA. Převlékli jsme se do pyžama a očekávali STEZKU ODVAHY. Stezka byla delší a o trochu strašidelnější než v loňském roce. Už jsme byli opravdu unaveni, vyčistit zoubky, pohádka a spát.
Ráno po snídani jsme se vypravili do SOLNÉ JESKYNĚ – dárek od manželů SODOMKOVÝCH – bylo to prima. Konec prvního pololetí – hurá domů do svých postýlek a vyprávět rodičům všechny zážitky.

Mgr. Ivana Pešťáková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol