ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

O ozdravném pobytu v Chorvatsku jsme se dozvěděli v květnu, všichni jsme se moc těšili na nejlepší týden z celého školního roku.

Po dlouhých přípravách začala 10. června naše výprava na Makarskou riviéru. Cílem byla vesnice a přímořské letovisko Živogošče. V pátek kolem poledne jsme vyhlíželi autobus, který měl nepatrné zpoždění. Celí natěšení jsme usedli na svá místa, a tak započal náš desetidenní ozdravný pobyt v Chorvatsku. Cesta byla únavná, ale všichni jsme ji zvládli. Za odměnu nás ráno v kempu Boban přivítali dva zástupci z CK Kalousek. Hned po příjezdu nás v noci zasáhl déšť, který i v dalších dnech občas překvapil, ale i tak jsme se nenudili. Podnikali jsme vycházky do blízkého okolí, sportovali, pluli na lodích, hráli různé hry a mezitím přemýšleli, na jaký výlet se vydáme. Prvním z nich byla noční plavba na párty lodi s kapitánem, do kterého se pár děvčat zakoukalo. Následující den nás čekal tajuplný Mostar, městečko v Bosně a Hercegovině proslulé svým starým mostem přes řeku Neretvu, který už v 16. století spojoval muslimskou a chorvatskou část města. V tomto zajímavém městě jsme navštívili restauraci s výhledem na Stari most, odkud právě skákali místní chlapci do řeky. Také jsme ochutnali místní specialitu -  arabský chléb a pořídili spoustu krásných suvenýrů, zhlédli spoustu mešit, minaretů. Cestou z Mostaru jsme navštívili vodopády Kravica, odvážnější z nás se i vykoupali, ačkoli voda byla dost chladná. Po příjezdu zpět do kempu jsme se všichni sešli a krásně ukončili celý den hraním na kytaru a zpěvem. V pátek jsme uspořádali plavecké závody, ti nejlepší byli odměněni diplomy, které výtvarně ztvárnil náš pan učitel třídní. Poslední den, i když byl velmi hektický, jsme si užili moře a sluníčka. Bylo to krásné zakončení deváté třídy a rozloučení s našimi kantory, kterým tímto děkujeme za veselý a humorný týden v Chorvatsku. Děkujeme! 

za žáky 9. třídy Klára Krejcarová, Kateřina Kajzrová, Natálie Krouželová

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol