ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Last day of April in our school was special… Pardon… Poslední dubnový den se na naší škole uskutečnil projektový den v anglickém jazyce s rodilými mluvčími.

Tématem byli slavní evropští rodáci a jejich přínos pro lidstvo, zprvu tajemnými bytostmi byli například: Albert Einstein, Kryštof Kolumbus, George Best, Agatha Christie, Mary Leakey nebo Coco Chanel. Žáci si na šesti stanovištích otestovali svou jazykovou vybavenost, vyzkoušeli různé zábavné aktivity v angličtině, snažili rozluštit hádanky a hlavně mohli mluvit s rodilým mluvčím. Ti naši byli původem z Anglie, Irska a Spojených států, i děti si všimly jejich různých přízvuků. Po celou dobu projektu žáci vytvářeli projektový plakát své vymyšlené země, do kterého na každém stanovišti přidávali další informace. Takto vytvořený plakát na závěr skupiny představily a okomentovaly, lektoři jim za to napsali několik pochvalných a povzbuzujících vět. Každý účastník projektu získal za svou práci zasloužený diplom a hlavně zkušenosti s opravdovou angličtinou. S projektovým dnem byli spokojeni lektoři učitelé, všichni si ho užili a zažili spoustu legrace. 

Mgr. Lenka Paťavová, Bc. Ida Šturmová a Mgr. Vojtěch Hulík

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol