ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V úterý 5. 2. se už od časného rána dalo na podharťské škole tušit, že tento den bude díky finanční záštitě společnosti AISIS a fondu T-MOBILE velice příjemný a voňavý. Prasátko viselo na háku už za tmy, aby hned zrána mohl pan řezník Maršálek za přítomnosti dětí zahájit praktickou výuku jeho bourání.

Pak už se jen linula po škole celé dopoledne vůně zabíjačky a kolem desáté nastal ruch v jídelně při podávání "prdelačky". Mezitím se před školou začali houfovat podharťští spoluobčané, aby svou přítomností přispěli k maškarnímu veselí. I sluníčko si nenechalo ujít celou tu nádheru, a tak mohl masopustní průvod slavnostně vyrazit do ulic. Nechyběl ani tradiční kůň a ženich s nevěstou, kteří byli podpořeni řadou nápaditých a zajímavých masek z rukodělné výroby domácností i školní výuky. Děvčata z vyšších ročníků upekla koláčky, které pak rozdávala přihlížejícím po celé trati a sklidila zaslouženou hlasitou pochvalu. Nezapomenutelná nálada provázející průvod byla završena voňavým obědem, složeným z několika chodů, a tak si vybral opravdu každý. Tlačenka a jitrničky, které se vyráběly až odpoledne, čekaly na děti druhý den ke svačině a byl o ně velký zájem. Masopust se opravdu vydařil a ohlasy na něj už nyní napovídají, že se jej příští rok pokusíme zopakovat.

Mgr. Stanislava Vojtíšková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol