ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Žáci z kroužku Příroda a prvňáčci se pustili ve spolupráci se SEVEREM z Horního Maršova do budování jezírka na naší školní zahradě.

V rámci grantu jsme společně s Míšou Glovňovou a Šárkou Škodovou – lektorkami ze Severu – budovali. Nejdříve jsme připravili jámu, nakoupili geotextilii a pevnou kaučukovou fólii. V Brusnici jsme nakoupili rostliny – lekníny, orobinec, přesličku a těšili se. Pan Bednář – tatínek Honzíka a Elišky – nás sponzoroval již v loňském roce, pomohl i v letošním roce. Daroval a přivezl nám kameny a hlínu. Když nastal den „D“, tak nám přálo i počasí. Malé děti nejdříve vytvořily s Míšou ukázku jezírka a starší děti společně s Šárkou tvořily jezírko skutečné.

Prvňáčci se po chvíli přidali. Každý dostal malý kamínek, na který namaloval vzkaz našemu jezírku a přírodě. Kamínky bylo jezírko dozdobeno. Teď už se jenom budeme těšit, jak naše jezírko pomůže přírodě i nám všem při výuce.

Moc děkujeme Míše a Šárce, panu Bednářovi a všem dětem, které pomáhaly.

O dalším budování na naší zahradě budeme opět informovat.

Žáci 5.A, 5.B, 1. třída a paní učitelka Mgr. Ivana Pešťáková

Více fotografií najdete ve >>Fotogalerii <<.

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol