ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Logo Královéhradeckého kraje

Dne 16. 12. se žáci 7. třídy vydali vstříc bílé stopě v areálu Benecko. První sníh na horách nám umožnil zahájit přípravu na lyžařský výcvik. Po seznámení a nácviku běžecké techniky nám nic nebránilo vydat se na první výpravu v tomto školním roce.

Zahájili jsme projekt "Běžkování v Podharti", na který škola obdržela finanční dotaci od Královéhradeckého kraje. V rámci projektu jsme zakoupili běžkařské sety a materiálně tak zajistili naplnění cílů v projektu např.: krátkodobé výlety do nejbližšího okolí během sportovních her, tělesné výchovy a výchovy ke zdraví, rozšířenou nabídku lyžařských aktivit v rámci jednodenních zájezdu do ski areálu Zvičina, Benecko atd., ale zároveň také využití již dosažených sportovních dovedností v rámci lyžařského výcviku a prožívání pohybu ve vysokohorském prostředí s krásnými výhledy při celodenních túrách do nejvyšších partií Krkonoš. Díky grantu umožníme účast na těchto akcích i dětem ze sociálně slabších rodin, které nemohou vzhledem k finančním možnostem zakoupit lyžařské vybavení.  Chtěli bychom tímto krokem podpořit utužování zdravého životního stylu, zvyšování fyzické kondice, zlepšování pohybové koordinace žáků naší školy a získat pozitivní vztah dětí k pohybovým aktivitám v přírodě.

Mgr. Radan Černý, Mgr. Petr Novotný

 Akce byla realizována za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol