ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Do projektu Přírodní zahrada se zapojily dvě třídy z naší školy, třída 7. B a čtvrtá třída U Štaflíka a Špagetky.

V pondělí 19.9 se do Horního Maršova, který je garantem tohoto projektu rozjela sedmá třída a v úterý 20.9. jeli čtvrťáci. Na obě třídy čekala lektorka Šárka Škodová, která si pro děti připravila různé aktivity, na základě kterých budeme společně vytvářet výukové prvky na naší školní zahradě. Děti si vyzkoušely výrobu škvorovníku, ve skupinkách vytvářely příběhy o škodlivosti chemikálií v přírodě. Nezapomínaly sledovat přírodu a vytvářely krásné přírodní obrázky, které si postupně odprezentovaly. Abychom se všichni zahřáli, protože počasí se nás snažilo trochu pozlobit, nasbíraly děti různé bylinky a paní lektorka nám připravily výborný čaj. Každý jsme si přidali i trochu medu od místních včeliček.

Plni dojmů a nových informací jsme se vrátili do školy. Teď už nás čeká plánování zahrady a její prezentace. Za dva týdny přijede paní lektorka k nám a pomůže nám naše nápady zrealizovat. Výhodou tohoto projektu je, že obě třídy získají dotaci od vedení Doteku v Horním Maršově a to celkem 8 000 Kč. Doufáme, že se nám podaří tyto finance dobře využít, aby přírodní prvky, které na naší zahradě vytvoříme využívali všichni žáci naší školy.

Držte nám pěsti. Jak se vše podařilo, určitě zase napíšeme.

Žáci 4. třídy, žáci 7.B a paní učitelky – Mgr. Ivana Pešťáková, Ing. Lucie Novotná a paní asistentka Veronika Urbancová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol