ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

S tímto názvem škola zažádala o dotaci z fondu Královéhradeckého kraje v programu Rozvoj podmínek pro vzdělávání a získala 49 tisíc Kč na dovybavení školních dílen - zakoupení dílenského nářadí včetně materiálu na opracování, za což děkujeme. Školní dílny tak mohly být obohaceny aku vrtačkami, pilkami, aku tavnými pistolemi, rašplemi, důlčíky, nebozezy, sekáči a dalším nářadím. Žáci osmé a šesté třídy měli hned možnost nářadí vyzkoušet a společně se podílet na opracování materiálu dle technického výkresu.  Nejprve se v něm museli zorientovat a poté se každý snažil vyrobit pro maminku jmenovku, vařečku, či plátovanou podložku. V současnosti pracují na hlavolamu, který bude logickým oříškem pro tatínky. Děti ze 4. ročníku využívají dílny při montáži svých ptačích krmítek. Cílem tohoto projektu je vytvářet a rozvíjet zájem dětí o polytechnickou oblast, technické obory, získání nových dovedností, ale i rozvoj komunikace mezi sebou při řešení konkrétních problémů, podpořit toleranci a úctu k práci druhého, rozvoj jemné motoriky a manuální zručnosti. 
Mgr. Edita Vaňková, ředitelka školy

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol