ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V únoru jsme Vás informovali, že se Městský úřad Dvůr Králové nad Labem rozhodl podpořit žáky základních škol v našem městě a umožnit jim zapojení v rozvoji své školy v rámci školního participativního rozpočtu.

V lednu se žáci z našeho žákovského parlamentu na vzdělávací akci městského úřadu dověděli, jak funguje participativní rozpočet. V únoru pak připravili harmonogram průběhu akce a připravili podklady. Nakonec svým spolužákům vše představili prezentací. V březnu žáci jednotlivých tříd během třídnických hodin pracovali na návrhu participativního rozpočtu. Byly podány dva návrhy za 8.A a 9.A. V dubnu proběhlo hlasování o vítězném projektu. Vítězný projekt byl venkovní basketbalový koš do atria školy. V květnu pak učitelé tělesné výchovy pomohli vybrat vhodný basketbalový koš a k tomu i venkovní basketbalové míče různých velikostí pro mladší i starší žáky. Od června již mohou žáci koš využívat dle rozpisu. Mohou hrát pouze při zajištěním dohledu, ve sportovní obuvi, mají za úkol po sobě míče vždy uklidit a při hře nesmí zakoupené vybavení ničit.

Žákovský parlament přeje všem baskeťákům prima chvilky o přestávkách prožité sportováním.

Marta Mokrá, koordinátor ŽP

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol