V listopadu a prosinci proběhlo školní kolo Pythagoriády v pátém až osmém ročníku naší školy. Žáci vždy řešili 15 úloh a za každou správně vyřešenou úlohu získal soutěžící 1 bod.

Úspěšným řešitelem školního kola je každý soutěžící, který získá 9 a více bodů. Minimální počet bodů pro postup do okresního kola stanoví příslušná komise Pythagoriády. Okresní kola jednotlivých ročníků probíhají v lednu a v březnu.

Nejúspěšnějšími soutěžícími byli:

v 5. třídě:
Adéla Zajícová 6 bodů,
Daniel Linda 5 bodů,
Karel Geisler 4 body,

v 6. třídě:
Lucie Serbousková 6 bodů,
Leona Benáková 4 body,
Elena Rückerová 4 body,

v 7. třídě:
Lucie Rezková 6 bodů,
Vojtěch Krýza 5 bodů,
Majda Schejbalová 5 bodů,
Michaela Vašáková 4 body,

v 8. třídě:
Nicole Karešová 5 bodů,
Bára Musilová 5 bodů,
Denisa Vojtěchová 4 body,
Veronika Malichová 4 body.

V 6. třídě opět probíhal Vánoční matematický turnaj. Z adventního kalendáře si žáci nevyndávali čokolády, ale úlohy, které byly inspirovány staršími ročníky Pythagoriád. Nejúspěšnější řešitelkou byla i letos Lucie Serbousková. Na dalších místech se umístili Jan Záruba, Anna Horáčková a Jakub Kejzlar. Ve všech ročnících se žáci mohou zúčastnit i školního kola Matematické olympiády. O výsledcích Vás budeme informovat.

Mgr. Marta Mokrá a Bc. Ida Šturmová