ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V pondělí 2. května jsme se navečer sešli ve škole, kde na nás čekalo SPANÍ s překvapením. Moc jsme se na tuto třídní akci těšili. Po příchodu do školy nám rodiče pomohli připravit třídu na spaní a potom hurá na naši první akci. Tou byla návštěva SOLNÉ JESKYNĚ.
Pohráli jsme si, každý dostal malý krystal soli na památku a šli jsme zpátky do školy. Po vydatné večeři jsme si chvilku hráli a čekali na další překvapení. Přišel nás navštívit pan Záruba, který pracuje u Policie ČR jako psovod a pomáhal mu bývalý kolegy pan Antonín a samozřejmě čtyřnozí kamarádi. Děti si vyzkoušely přilby, ochranné vesty i zbraně. Dozvěděli se, jak pracuje policista v terénu a jak mu pomáhá jeho pes. Pan Záruba předvedl dětem akce, při kterých psi pomáhají a chrání. Děti sledovaly zadržení pachatele, práci s rukojmím a další záchranné akce. Po velmi pěkné besedě jsme se převlékli do pyžamek a chvíli sledovali na interaktivní tabuli pohádku.
Když byla už opravdová tma, vydali jsme se na stezku odvahy v prostorách školy. V prvním poschodí na nás čekal náš KRTEČEK (paní Petrová), u kterého jsme se podepsali. Všichni stezku odvahy zvládli. Před spaním přišel do třídy KRTEČEK a přinesl s Tomáškem Ježkem svého „kamaráda" z marcipánu. Šli jsme spát opravdu pozdě, plni zážitků jsme stále povídali. Ráno na nás čekalo pokračování. Po snídani jsme hráli hry, četli a v poledne se rozloučili. Většina z nás šla domů.

Chtěli bychom moc poděkovat všem rodičům, kteří nám připravili dobroty, které budeme mít do konce týdne. Děkujeme paní Petrové-krtečkovi, panu Zárubovi a panu Antonínovi za velmi pěkný a poučný program, paní Sodomkové za možnost návštěvy – solné jeskyně. Těšíme se na další společné akce naší třídy a našeho kamaráda KRTEČKA. 

Mgr. Ivana Pešťáková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol