ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V měsíci lednu a únoru proběhl ve školním klubu 1. turnaj Vyvolavačů. Jak název napovídá, jednalo se o turnaj ve hře Summoner Wars u nás vydávané vydavatelstvím MindOk pod názvem Války vyvolavačů.

Turnaj byl zvolen na základě velké popularity této hry v našem klubu a zároveň je klub vybaven balíčky jednotlivých národů. Do turnaje se postupně zapojilo 17 dětí ze 4. - 7. tříd tj. ve věku 9 – 12 let, kdy 3 děti postupně pro malou aktivitu z turnaje "odpadly". Hrálo se systémem každý s každým, kdy si na počátku každý vybral národ, se kterým odehrál celý turnaj. V tomto 1. turnaji se vybíral národ z 6 balíčků první várky u nás vydaných národů, tj. Fénixoví Elfové (3), Orkové z Tundry (4), Pralesní Elfové (4), Nemrtví (1), Strážci (0) a Rebelové (2), číslo v závorce uvádí, kolik hráčů si tento národ vybralo. Odehrání velkého množství zápasů čelilo někdy problému nedostatku příslušných národů, v pozdější fázi byl problém setkání hráčů z jednotlivých tříd. Přesto se díky nadšení kluků celá akce vydařila a v rámci turnaje bylo odehráno přes 80 zápasů, neodehraných zůstalo pouze do 10 zápasů. Mimo turnaj bylo odehráno dalších cca 150 – 200 her, do kterých se zapojili i neturnajoví hráči. V jednu chvíli se hrálo zároveň na 7 herních plánech, což je v podstatě maximální prostorová kapacita našeho klubu. Vzhledem k tomu, že kluci jsou hrou nadšení, tak byl již vyhlášen další turnaj, který začne na začátku března. Tentokrát bude zvolena herní varianta, kdy si každý před zápasem náhodně vylosuje národ ze všech 14-ti doposud vydaných balíčků v češtině.
Při vyhlášení výsledků byly uděleny věcné ceny, které jsme obdrželi od sponzorů turnaje/ů firmy MindOk a hračkárny na náměstí ve Dvoře Králové n/L, za což jim jménem naší školy děkuji. 

ředitel turnaje Aleš Frieda


 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol