ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V úterý 15. prosince se v chemických laboratořích a odborných učebnách Střední školy informatiky a služeb ve Dvoře Králové nad Labem

konal další ročník vánočních chemického turnaje pro žáky 9. tříd základních škol. Sešlo se čtrnáct družstev ze Dvora Králové, Trutnova, Jaroměře, Miletína, Špindlerova Mlýna, Červeného Kostelce, Chvalkovic a z Mostku. Soutěžící po jednotlivých stanovištích provázeli studenti SŠIS z oboru Aplikovaná chemie. Naši školu reprezentovala dvě družstva - pánské družstvo tvořili Aleš Weigl, Adam Paťava a Matyas Obst, dámské družstvo narychlo sestavily Jana Heřmanská, Natálie Krouželová a Denisa Fejglová.
Soutěžící si museli poradit s programem na tvorbu vzorců Chemsketch, rozlišovali škrob z různých přírodních materiálů, prováděli různé separační metody, prováděli neutralizaci, zapisovali vzorce a rovnice, luštili křížovku, rozlišovali chemické sklo, určovali pH látek a ověřovali vliv oxidu uhličitého na vápennou vodu. Studenti SŠIS na závěr předvedli pokusy na výbušnost vodíku, o mísitelnosti roztoků cukrů, vyráběli sloní pastu a předvedli detektivní pokusy s otisky "pachatele".
Děkujeme našim žákům za reprezentaci školy. 

Mgr. Marta Mokrá

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol