ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Sobotu 8. 11. jsme s dětmi z 2. A a několika staršími sourozenci strávili v hlavním městě.

Sešli jsme se dost brzy ráno (v 7 hodin!!!) na vlakovém nádraží a přeplněným vlakem dojeli do Prahy. Těšili jsme se na program a prohlídku Pražského planetária. Kruhový sál Cosmorama o průměru kopule 23,5 m patří k největším a nejmodernějším na světě. Zde na nás čekalo promítání pohádky O zvědavé kometce, ve které jsme se dozvěděli i mnoho zajímavostí z vesmíru. Poté jsme si ve foyer prohlédli stálou expozici astronomie a kosmonautiky a také si vyzkoušeli vesmírné trenažéry, pohyb Země a Měsíce okolo Slunce, fungování odstředivé síly. Velmi nás zaujala změna hmotnosti v různých místech naší sluneční soustavy. Například dítě vážící 36 kg na Zemi, by na Měsíci vážilo jen 6 kg, na Marsu 19 kg, zatímco na Slunci více než jednu tunu! Celá prohlídka byla tak zajímavá, že na procházku Prahou už nezbyl čas. Ještě jsme stihli nakoupit nějaké suvenýry a dárečky pro mamky a taťky a pak už zpět do Dvora Králové. Návštěvu Pražského planetária můžeme všem doporučit, určitě tam strávíte příjemné chvíle. 

Markéta Hošková, Kateřina Křivánková

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol