ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Sobotu 8. 11. jsme s dětmi z 2. A a několika staršími sourozenci strávili v hlavním městě.

Sešli jsme se dost brzy ráno (v 7 hodin!!!) na vlakovém nádraží a přeplněným vlakem dojeli do Prahy. Těšili jsme se na program a prohlídku Pražského planetária. Kruhový sál Cosmorama o průměru kopule 23,5 m patří k největším a nejmodernějším na světě. Zde na nás čekalo promítání pohádky O zvědavé kometce, ve které jsme se dozvěděli i mnoho zajímavostí z vesmíru. Poté jsme si ve foyer prohlédli stálou expozici astronomie a kosmonautiky a také si vyzkoušeli vesmírné trenažéry, pohyb Země a Měsíce okolo Slunce, fungování odstředivé síly. Velmi nás zaujala změna hmotnosti v různých místech naší sluneční soustavy. Například dítě vážící 36 kg na Zemi, by na Měsíci vážilo jen 6 kg, na Marsu 19 kg, zatímco na Slunci více než jednu tunu! Celá prohlídka byla tak zajímavá, že na procházku Prahou už nezbyl čas. Ještě jsme stihli nakoupit nějaké suvenýry a dárečky pro mamky a taťky a pak už zpět do Dvora Králové. Návštěvu Pražského planetária můžeme všem doporučit, určitě tam strávíte příjemné chvíle. 

Markéta Hošková, Kateřina Křivánková

 

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol